Co pić na kaca?

co pić na kaca

Kac nieodłącznie kojarzy nam się z dużym pragnieniem. Potrafi ono obudzić nawet w nocy czy nad ranem. To zupełnie naturalna reakcja organizmu. Kiedy ciało usuwa nagromadzone toksyny czyli alkohol, dochodzi do odwodnienia i potrzeby uzupełnienia braków. Ale te braki to coś więcej niż sam płyn. By pozbyć się kaca lub złagodzić go, z płynami trzeba dostarczyć odpowiednich witamin i mikroelementów.

Metody na kaca

Alkohol wypłukuje z naszego organizmu sporo ważnych składników. Najłatwiej dostarczyć je razem różnymi napojami i płynami, co to na pewno pozytywnie wpłynie na eliminowanie syndromu dnia po. Co pić na kaca, żeby szybciej wrócić do formy?

Napoje na kaca z witaminami

Podstawą w walce z kacem jest dostarczenie organizmowi dużej dawki witaminy C. Tę znajdziemy oczywiście w sokach pomarańczowym, z czarnej porzeczki, aronii. Oprócz tego w sokach z kiszonek czyli kapusty, ogórków, buraków. Bardzo dobrym wyjściem jest przygotowanie lemoniady z cytryn i miodu – miód dodatkowo dostarczy bardzo potrzebnej glukozy.

Warto też sięgnąć po sok pomidorowy, który zawiera sporo potasu lub po soki pomidorowo-warzywne. Bombą bogatą w potrzebne w trakcie kaca związki mineralne, aminokwasy, białko, witaminę B 12 są świeże żółtka jajek. Kolejna dobra propozycja to kefir i jogurt, które dostarczą brakującej witaminy B 12, wapnia i magnezu.   

Jeśli w trakcie kaca dręczą nas mdłości z pomocą przyjdzie imbir. Najlepszy będzie świeży korzeń, którego cząstki zalewamy gorącą wodą. Do tego napoju również można dodać miodu i uzupełnić brak glukozy.

Inne produkty na kaca

Dobrym rozwiązaniem są także gotowe napoje bogate w elektrolity i witaminy – np. napoje izotoniczne. Nie można tu też pominąć produktów dedykowanych eliminowaniu skutków kaca, tym bardziej, że znajdziemy tu suplementy stosowane nie tylko przed wypiciem alkoholu, ale i po. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *