FAQ

FAQ – ang. Frequently Asked Questions. Dział zawiera często zadawane pytania oraz wyjaśnienia wątpliwości związanych z funkcjonowaniem serwisu Rentoria.

Czym się różni najem od wynajmu?

Najem polega na użytkowaniu przedmiotu oddanego pod wynajem.
Wynajem polega na oddaniu najemcy przedmiotu najmu na określony czas, za określoną cenę.

Czym są Oferty Wynajmu, Zapytania Najmu i Wypożyczalnia?

Oferty wynajmu to oferty składane przez podmioty posiadające przedmioty czy usługi przeznaczone pod wynajem lub wypożyczenie za określoną kwotę.
 
Zapytania najmu to zdefiniowane przez użytkowników potrzeby na które oczekują odpowiedzi od usługodawców.
 
Wypożyczalnia to dział serwisu przeznaczony do publikacji wizytówek firm i wypożyczalni które chcą promować swoje usługi na portalu Rentoria.
Zarówno dodawanie ofert wynajmu i zapytań najmu nie wymagają rejestracji, jednak jest ona dużym ułatwieniem przy kolejnym dodawaniu ofert gdyż w systemie zapamiętane zostaną dane przez co skróci się czas całego procesu. Oferty najmu i wynajmu składać mogą wszyscy: osoby prywatne i firmy.

Czym jest Rentoria?

Rentoria to portal stworzony z myślą o oferujących usługi wynajmu i wypożyczania oraz o osobach poszukujących takich usług. Innowacyjność serwisu polega na tym, iż skupia on wiele branż w jednym miejscu umożliwiając użytkownikom łatwy i szybki dostęp do szerokiego wachlarza ofert. Rentoria jest dedykowana do wszystkich użytkowników Internetu, zarówno do osób prywatnych jak i do firm.

Jak szukać interesujących mnie ofert?

Możesz do tego wykorzystać wyszukiwarkę lub drzewo kategorii. Wyniki wyszukiwania możesz posortować według nazwy lub daty dodania.

Na czym polega opcja „Dodaj kolejną propozycję ceny”?

Dodając ofertę masz możliwość opisu swoich usług które mogą różnić się modelem rozliczeniowym. Na przykład oferując wynajem samochodów cennik usług może być rozgraniczony na okresy czasowe. Definiując cenę, wpisujemy nazwę usługi, cenę brutto oraz jednostkę za jaką jest podana ta cena (dzień, tydzień, metr kwadratowy, kilometr itp). Następnie masz możliwość dodania kolejnej opcji cenowej.

Kto może zostać użytkownikiem?

Rentoria.pl oferuje dwa rodzaje kont użytkowników. Pierwszy, przeznaczony jest dla wszystkich osób, poszukujących produktów lub usług, niezależnie od branży. Natomiast, drugi rodzaj konta przeznaczony jest dla firm oraz indywidualnych usługodawców, których profil działalności odpowiada potrzebom Klientów.

Jak założyć konto?

Proces zakładania konta w serwisie jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać z opcji Zarejestruj się, wybrać rodzaj konta (indywidualny użytkownik/firma), a następnie poprawnie uzupełnić formularz rejestracyjny oraz aktywować konto linkiem przesłanym na skrzynkę email.

Co to są zlecenia?

Zlecenia są to ogłoszenia publikowane przez użytkowników, poszukujących konkretnych produktów, lub usług ze zróżnicowanych –określonych bieżącymi potrzebami i wymaganiami – kategorii branżowych.

Co to są oferty?

Oferty są to ogłoszenia publikowane przez przedsiębiorców, którzy w ten sposób prezentują swoje usługi w wybranej branży.

Czy rejestracja jest wymagana?

W celu dodania oferty najmu lub wynajmu rejestracja nie jest wymagana. Jest ona jednak ułatwieniem podczas następnego dodawania ofert, ponieważ dane kontaktowe zostają przypisane do Twojego konta przez co skróci się czas dodawania oferty.
Natomiast rejestracja jest wymagana  przy dodawaniu wizytówki firmy.

Ile to kosztuje?

Portal Rentoria jest zupełnie darmowy. Możesz bez ograniczeń przeglądać i umieszczać oferty.