Jak działa elektroniczny test ciążowy

Oferta testów ciążowych jest bardzo bogata i różnorodna. W aptekach czy drogeriach możemy spotkać różnego rodzaju testy, od różnych producentów. Najpowszechniej wybierane testy to testy płytkowe oraz strumieniowe, jednak stosunkowo niedawno producent testów ciążowych Pink test przygotował dla kobiet nowoczesny elektroniczny test ciążowy.

Elektroniczny test ciążowy — czym się charakteryzuje?

Test ciążowy elektroniczny Pink test wyróżnia się bardzo dużą czułością. Wykrywa on obecność gonadropiny kosmówkowej w moczu kobiety ciężarnej już na poziomie 25ml/U. Elektroniczny test ciążowy działa na zasadzie reakcji hormonu hCG, obecnym w moczu kobiety w ciąży, z monoklonalnymi przeciwciałami anty-hCG, które znajdują się na teście. W przypadku obecności hCG w moczu, zachodząca reakcja sprawia, że na wyświetlaczu odczytujemy wynik, wskazujący na ciążę.

Jak poprawnie wykonać badanie elektronicznym testem ciążowym?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup elektronicznego testu ciążowego, na wstępie najlepiej dokładnie przeczytać instrukcję obsługi znajdującą się w opakowaniu. W środku oprócz instrukcji znajdziemy także foliową kopertkę, w której jest test. Bezpośrednio przed wykonaniem badania, należy opakowanie otworzyć i wyciągnąć test. Przed badaniem należy otworzyć nasadkę, która pokrywa obszar chłonny, podczas badania należy skierować test pod strumień moczu na około 10 sekund, w tym czasie obszar chłonny powinien być skierowany w dół. Po upływie 10 sekund test poinformuje nas sygnałem dźwiękowym, że próbka została pobrana. Po zakończeniu badania należy nałożyć nasadkę, a test odłożyć w płaskie stabilne miejsce. Po upływie około 5 minut test kolejnym sygnałem dźwiękowym poinformuje nas o gotowym wyniku.
Na wyświetlaczu testu zobaczymy napis TAK — który oznacza, że wynik jest pozytywny lub NIE, który nie potwierdza ciąży. Zużyty test najlepiej schować do opakowania kartonowego i wyrzucić do kosza.

Czy test elektroniczny jest tak samo wiarygodny, jak testy tradycyjne?

Test ciążowy elektroniczny jest równie wiarygodny i pewny jak testy płytkowe czy strumieniowe. Ponadto daje jednoznaczny komunikat i szybko rozwiewa wszelkie wątpliwości, które pojawiają się podczas wykonywania testów płytkowych ze zwykłym „kreskowym” polem testowym. Blada druga kreska, brak kresek czy 1 kreska ze złej strony zawsze są dla kobiety dodatkowym stresem mi niepewnością. Test elektroniczny daje pewną i jasną odpowiedzieć, a w przypadku nieprawidłowego wykonania testów, na jego wyświetlaczu zobaczymy komunikat ERROR, który oznacza, że należy test ponowić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *