Jak to działa?

Od czego zacząć?

Na początku masz do wyboru dwa rozwiązania: będąc prywatną osobą masz możliwość znalezienia oferty odpowiadającej Twoim potrzebom lub samodzielnego umieszczenia zapytania korzystając z „Dodaj zapytanie” umieszczenie ogłoszenia. Jeśli reprezentujesz firmę możesz dodać ofertę, odpowiedzieć na zapytanie lub dodać swoją wizytówkę.

Szukanie oferty

Ofertę możesz znaleźć za pomocą wyszukiwarki lub w drzewie kategorii zarówno w ofertach najmu jak i zapytaniach.  Po znalezieniu odpowiedniej oferty możesz wysłać zapytanie do jej autora bez konieczności rejestracji, wystarczy podać swój e-mail i czekać na odpowiedź, bądź też skontaktować się bezpośrednio dzwoniąc na podany w ofercie numer telefonu.

Dodawanie oferty

Dział „Dodaj ofertę” przeznaczony jest dla podmiotów posiadających przedmioty lub usługi pod wynajem. Składa się z dwóch kroków: opisu oferty oraz podania danych kontaktowych. Po dodaniu opisu, słów kluczowych, zdjęć, wyborze kategorii oraz lokalizacji należy wycenić swoją ofertę. Jeśli korzystasz ze złożonych modeli rozliczeniowych możesz różnicować widoczny dla innych użytkowników cennik. Na przykład oferując wynajem samochodów cennik usług może być rozgraniczony na okresy czasowe. Definiując cenę, wpisujemy nazwę usługi, cenę brutto oraz jednostkę za jaką jest podana ta cena (dzień, tydzień, metr kwadratowy, kilometr itp). Następnie masz możliwość dodania kolejnej opcji cenowej.

W drugim kroku system prosi Cię o podanie swoich danych kontaktowych lub zalogowanie się do systemu jeśli jeszcze jego nie zrobiłeś. Tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość zarządzania swoimi ogłoszeniami.

Dodawanie zapytania

Dodawanie zapytania również składa się z dwóch kroków: opisu zapytania i podania danych kontaktowych. Na początku istnieje możliwość opisać  swoje oczekiwania, zdefiniować lokalizację, dodać zdjęcia oraz określić budżet jaki jest przeznaczony na dane zlecenie.  Drugi krok polega na podaniu danych kontaktowych., zalogowaniu się lub rejestracji nowego użytkownika.

Tworzenie wizytówki

Wizytówki są skierowane do firm które chcą się promować na portalu Rentoria.pl. Założenie wizytówki jest związane z rejestracją i tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tego dokonać. Aby wizytówka była poprawnie dodana należy podać nazwę wypożyczalni, wybrać kategorię, lokalizację, wgrać logo oraz krótko opisać swoją działalność charakteryzując ją dodatkowo słowami kluczowymi.  Wizytówki wyświetlane będą w dziale „Wypożyczalnie” i  będą posortowane według kategorii.