Jak zapakować telefon komórkowy do wysyłki?

Twój telefon uległ awarii i chcesz go odesłać do serwisu lub też zwrócić go z zgodnie z regulaminem reklamacji, jednak nie wiesz, jak zapakować urządzenie, aby nie uległo uszkodzeniu? Twoje obawy są słuszne, gdyż niewłaściwe zabezpieczenie może spowodować zniszczenie telefonu lub odrzucenie reklamacji. Warto zapoznać się z naszymi poradami, aby mieć pewność odpowiedniego zapakowania telefonu.

Czego potrzebujesz, aby zapakować telefon?

Zanim przejdziemy do przedstawienia instrukcji krok po kroku, dotyczącej tego, jak zapakować telefon, wymieńmy, co będzie do tego potrzebne. Przede wszystkim należy odnaleźć oryginalne pudełko z telefonu, a jeśli to niemożliwe, znaleźć szczelne opakowanie tekturowe o zbliżonych wymiarach. Niezbędne będą również folia bąbelkowaoraz gruba taśma klejąca. Zadbaj także o kartkę papieru i marker.

Instrukcja pakowania telefonu

Jeżeli dysponujesz oryginalnym opakowaniem po telefonie, sprawa jest dosyć prosta. Należy zapakować do niego telefon oraz cały osprzęt dołączony do zestawu (ładowarka, kabel USB itd.). Następnie trzeba zamknąć pudełko i owinąć je folią bąbelkową w celu zabezpieczenia przed wstrząsami lub upadkiem. Ażeby folia nie zsunęła się z pudełka, warto zlepić ją solidną taśmą, która na pewno się nie odklei. Potem pozostaje już tylko zapisać na kartce odpowiednie dane adresowe, a następnie przykleić ją do opakowania.

Jeżeli nie posiadasz już oryginalnego opakowania po telefonie lub jest ono uszkodzone, zapakowanie urządzenia będzie nieco trudniejsze, jednak jak najbardziej wykonalne. W takim przypadku potrzebne będzie tekturowe pudełko, najlepiej niewielkie. Przed zapakowaniem telefonu powinieneś owinąć go folią bąbelkową, podobnie jak cały osprzęt, który będziesz wysyłał wraz z telefonem. Kiedy włożysz telefon do pudełka, prawdopodobnie okaże się, iż jest w nim sporo wolnej przestrzeni, przez co urządzenie przemieszcza się przy najmniejszym ruchu opakowania. Jest to niebezpieczne, dlatego wnętrze pudełka powinna wypełniać folia bąbelkowa, w ilości, która sprawi, iż urządzenie oraz osprzęt nie będą miały miejsca na ruch. Następnie trzeba zamknąć pudełko oraz skleić je tak, aby nie otworzyło się podczas transportu. Później zostaje już jedynie zaadresowanie przesyłki. Jeżeli folia bąbelkowa wypełnia wnętrze pudełka, owijanie go z zewnątrz nie jest konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *