Kancelaria prawna, a sprawy rodzinne – czyli rozwód, władza rodzicielska i alimenty

Kancelaria prawna, a sprawy rodzinne

Każda kancelaria prawna może specjalizować się w prowadzeniu różnego rodzaju spraw. Decydując się więc na tak trudne przedsięwzięcie jakim jest rozwód, oczywistym jest, że poszukujemy specjalistów, którzy pomogą nam rozwieźć się w cywilizowany sposób, uzyskać alimenty bądź ustalić kontakty z dzieckiem

Kancelaria prawna, a sprawy rodzinne

Zakres obowiązków kancelarii prawnej z zakresu spraw rodzinnych obejmuje negocjacje oraz mediacje pomiędzy małżonkami, przygotowywanie pism procesowych, a także reprezentowanie Klientów przed sądem.  Dzięki empatii pracowników kancelarii, ich wiedzy oraz doświadczeniu każdy Klient może liczyć na pomoc w tym trudnym okresie życia.

Sprawy rodzinne – rozwód i separacja

Zadaniem kancelarii prawnej specjalizującej się w sprawach rodzinnych jest wsparcie prawne Klientów w długim i trudnym procesie separacji lub rozwodu. Rozwodzić się można z orzekaniem o winie jednej lub obojga stron lub też bez orzekania o winie, zgodnie. Należy jednak pamiętać, iż oba rodzaje spraw niosą za sobą różnorodny przebieg procesu sądowego. Zadaniem kancelarii prawnej jest przygotowanie pozwu, skompletowanie odpowiedniej dokumentacji, oraz reprezentowanie swoich Klientów w sądzie.

Władza rodzicielska i ustalenie kontaktów z dzieckiem

Przy okazji sprawy rozwodowej, można również szybko załatwić inne kwestie rodzicielskie.  W pozwie rozwodowym można żądać ustalenia praw rodziców i zabezpieczenia miejsca zamieszkania oraz kontaktów z dzieckiem w taki sposób, aby każde z rodziców mogło aktywnie i bez konfliktów z małżonkiem, uczestniczyć w wychowaniu potomstwa w czasie procesu rozwodowego i po jego zakończeniu. Kancelaria pomoże także w sprawach o ograniczenie, zawieszenie bądź pozbawianie władzy rodzicielskiej. Może również wesprzeć nas w odzyskaniu tych praw i przywróceniu władzy rodzicielskiej.

Sprawy rodzinne – alimenty

Wielu rodziców wychowujących samotnie dziecko może wystąpić do sądu o ustalenie alimentów od swojego byłego partnera dla dziecka lub siebie. Pomóc w tym może kancelaria prawna. Prawnicy pomogą zgromadzić potrzebne dokumenty, skonstruują pozew, a także będzie reprezentować pozwanego bądź powoda w procesie sądowym.

We wszelkiego rodzaju sprawach rodzinnych pomoże LEGAL.F KANCELARIA Paulina Fiejdasz Radca Prawny. Bogate doświadczenie i cały szereg spraw zakończonych sukcesem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *