Na co zwrócić uwagę podczas kupowania łóżka do sypialni?

Niezależnie od tego czy preferujemy łóżka klasyczne w sypialni czy też wolimy minimalistyczne i nowoczesne łóżka, najważniejsze jest to, aby dobrze się prezentowały i były wygodne. W związku z tym należy zwrócić uwagę na jakość i wykonanie ramy oraz stelaża. Z kolei materac powinien zapewniać komfort podczas nocnego wypoczynku. W jakie więc zainwestować łóżka do sypialni?

Łóżka klasyczne czy też może nowoczesne łóżka – co sprawdzi się w Twojej sypialni?

Łóżko jest najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni. To właśnie na nim spędzamy jedną trzecią swojego życia. Warto więc zadbać o to, żeby nie tylko ładnie się prezentowało i pasowało do aranżacji wnętrza, ale przede wszystkim abyśmy wstawali każdego ranka wypoczęci, a nie z bólem kręgosłupa i obolałymi mięśniami. Podczas wybierania łóżka, zwróćmy uwagę na wymiary, gdyż są one mocno zróżnicowane. Innego będziemy potrzebować, gdy śpimy sami, niż w przypadku łoża małżeńskiego czy dwójki dzieci w małym pokoju. Jeśli chodzi o te jednoosobowe, to najpopularniejsze są łóżka a wymiarach 90×200 cm, a łóżka do sypialni dwuosobowe – 140/160/160×200 cm. Wymiary łóżka należy dostosować do swojego wzrostu.

Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego zostało wykonane łóżko do sypialni, a mianowicie rama. To właśnie to ma największy wpływ na wytrzymałość i trwałość całej konstrukcji. Najbardziej polecanymi ramami są te w całości wykonane z drewna, a szczególnie dębowe. Sosnowe sprawdzą się w przypadku alergików. Inną opcją są łóżka wykonane z płyt MDF, co też będzie dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, że będą one dobrej jakości. Do bardziej luksusowych łóżek zalicza się modele tapicerowane, do produkcji których zastosowano skórę naturalną/sztuczną czy tkaninę.

Jakie łóżka do sypialni wybrać?

Pamiętajmy o tym, że na jakość naszego snu ogromy wpływ ma rodzaj materaca. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. To tych godnych polecenia zaliczają się materace lateksowe, futony i materace z pianki termoelastycznej. Są też materace kieszeniowe, sprężynowe czy też z pianki wysokoelastycznej. Wracając jeszcze do stelaża, warto wybrać taki, który jest zrobiony z lekko wygiętych i połączonych ze sobą listewek. Zwróćmy uwagę na gęstość ich rozłożenia. Najlepiej, aby odstępy były jak najmniejsze, a ilość listewek jak największa. Pamiętajmy też o tym, że im bardziej elastyczne będą listewki, tym wygodniej będzie nam się spało na łóżku.

Poza tym stelaże mogą być zwijane, regulowane ręcznie czy też elektrycznie. Te pierwsze mają najprostszą konstrukcję i wyposażone są w gumowe czy silikonowe zakończenia antypoślizgowe. Z kolei stelaże regulowane umieszczane są w ramie na stałe za pomocą uchwytów. Dzięki nim możliwe jest uniesienie nóg czy pleców, a więc dostosowanie do dogodnej dla nas w danym momencie pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *