Na co zwrócić uwagę podczas wybierania sali weselnej?

Wcale nie jest tak łatwo dostać od ręki dobrej jakości sale weselne w Poznaniu, zawłaszcza jeśli termin ślubu zbliża się wielkimi krokami, a my jeszcze nie ustaliliśmy, gdzie będziemy świętować ten wyjątkowy dzień. Jeśli marzy nam się sala w pięknym otoczeniu, to poszukiwania należy rozpocząć jak najwcześniej. Dom weselny wykorzystywany jest także do organizowania innych zabaw okolicznościowych typu osiemnastka, rocznica czy też komunia. O czym powinniśmy pamiętać, wybierając salę weselną?

Idealna sala weselna, czyli jaka?

Sale weselne w Poznaniu, Warszawie, Krakowie czy też może w Toruniu? Z całą pewnością mamy szerokie pole do popisu i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprawić wesele w innej miejscowości, która słynie z malowniczych krajobrazów. Ten wyjątkowy dzień wymaga niebanalnej oprawy. Chociaż sal weselnych są setki, to jednak konieczne jest zarezerwowanie terminu odpowiednio wcześnie, gdyż te najlepsze mogą być później już zajęte. Podczas szukania właściwej sali weselnej, należy wziąć pod uwagę stosunek jej wielkości do liczby zaproszonych gości, jej wygląd i lokalizację, koszt wynajęcia, jakość obsługi, menu i bazę noclegową. Ta na którą się ostatecznie zdecydujemy, powinna jak najbardziej spełniać nasze indywidualne potrzeby.

Sale weselne w Poznaniu – na co zwrócić uwagę?

Przed przystąpieniem do wybierania sali weselnej, należy określić, ile osób będzie uczestniczyć w weselu. Wystarczy nam do tego przybliżona liczba zaproszonych osób. Innej sali będziemy potrzebować w przypadku pięćdziesięciu gości, a innej jeśli zapraszamy dwieście osób. Pamiętajmy też o tym, że lepszą opcją będzie nieco za mała sala niż za duża. Nie chodzi tutaj tylko o niższe koszty, ale także o to, że bardziej wypełnione pomieszczenie lepiej prezentuje się na filmie i zdjęciach weselnych. Ponadto w mniejszych wnętrzach lepiej wyglądają efekty świetlne, dzięki czemu zabawa nabierze charakteru.


Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to warto zwrócić uwagę na to, co dany dom weselny gwarantuje nam w ramach proponowanej ceny. Czasami konieczne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty za dekoracje sali typu kwiaty czy balony. Do tego jeszcze dochodzą koszty za ciasta i słodycze. Niektóre domy weselne pobierają korkowe, czyli opłatę za wniesienie własnego alkoholu. Nie bez znaczenia jest także to, czy w cenę wliczone zostały nielimitowane napoje dla gości typu soki owocowe i woda. Zapytajmy także o to, ile wyniesie zaliczka oraz czy konieczne będzie płacenie za parking dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *