Ranking kaw ziarnistych 2020

kawa ziarnista

Nastały wspaniałe czasy dla wielbicieli kawy. Ilość i dostępność kawy ziarnistych potrafi przyprawić o zawrót głowy. Każdy kawosz wie, że najlepsza kawa to ta świeżo zmielona. Zachowuje ona w pełni swój aromat i smak, uwalniając go podczas mielenia. Jeśli więc dysponujemy ekspresem, który mieli ziarna lub mamy młynek do kawy, możemy delektować się jej najbogatszym smakiem. Pozwala nam na to także coraz większa popularność alternatywnych metod parzenia, takich jak na przykład slowpresso czy coldbrew, które nie wymagają, aż tak wielkich nakładów finansowych jak zakup ekspresu na kawę ziarnistą. Jaką zatem wybrać? Poniżej przedstawione zostało zestawienie kilku różnych producentów wyśmienitych kaw ziarnistych.

Lavazza

To włoski producent kawy z ponad stuletnią historią, która rozpoczęła się od mieszania ziaren kaw z całego świata, w poszukiwaniu wyjątkowego smaku. Lavazza oferuje cały wachlarz produktów z różną zawartością arabiki. Począwszy od kilku rodzajów stuprocentowej kawy tej odmiany, po nawet dziewięćdziesięcioprocentową mieszankę robusty z dodatkiem arabiki.

Tchibo

Tchibo to popularna marka, która oferuje cały wachlarz zróżnicowanych smakowo i cenowo kaw. Są to zarówno popularne modele jak: Family, Espresso Milano, Sicilia Style, Crema lub specjalne mieszanki dla baristów. Wyróżnić możemy serię Privat Cafe z różnych zakątków świata: Gwatemali, Brazylii lub Afryki jak i kawę premium – certyfikowaną, pochodzącą z konkretnych rejonów oznaczonych na opakowaniu.

Kimbo

Marka pochodząca z Neapolu i słynny symbol tego miasta. Kojarzona jest z wysoką jakością i charakterystycznymi okrągłymi puszkami. W swojej ofercie Kimbo posiada klasyczne rodzaje takie jak Aroma Gold, Superior Blend, Extra Cream, Intenso czy wiele innych, ale ciekawostką w ofercie są ziarna kawy bez kofeiny oraz mieszanka z certyfikatami BIO i FairTrade. Szczególnie polecana jest również kawa ziarnista.

kawa ziarnista

L’antico

To także kawa włoska. W wersji ziarnistej dostępna nie tylko w torebkach, ale, co ciekawe, także w puszkach. Spośród kaw tego producenta możemy wybierać od stuprocentowej arabiki poprzez 60-, 70-, 80- i 90-procentowe mieszanki z robustą takie jak Rossa, Riserva Nero, Oro czy Montecuccoli. Nazwa tej ostatniej pochodzi od nazwiska właścicieli pałacu z XIV wieku, który znajduje się w Modenie i stał się symbolem marki. Obecnie to w nim ulokowana jest główna palarnia kawy L’antico.

Hayb

Jest to polska palarnia, która oferuje najwyższej jakości kawy podzielone na dwa rodzaje: kawy pod ekspres, gdzie wyróżnić możemy kilka różnych mieszanek oraz kawy pod filtr, gdzie znaleźć możemy wiele nowości sprawdzające się w alternatywnych metodach parzenia. Wszystkie kawy Hayb zbierane są ręcznie, na małych, wyselekcjonowanych plantacjach i wypalane wkrótce po sezonowych zbiorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *