Skrzynie na zabawki – pogrom bałaganu!

skrzynie na zabawki

Dzieci są ciekawe świata i niezwykle kreatywne. Takie też są ich zabawy, które angażują często praktycznie wszystkie zabawki, jakie nawiną się maluchom pod rękę. Dla postronnego widza, zwłaszcza tego dorosłego, wygląda to, jak kompletny chaos i nieziemski bałagan, który niestety trzeba będzie posprzątać. A jak wiadomo, nie ma co liczyć na to, że porządki wywołają chęć współpracy u malucha. Chyba że wykorzystamy do tego prawdziwych pogromców bałaganu – czyli skrzynie i pojemniki na zabawki!

Porządek na zawołanie!

Bardzo często pokój dziecięcy po skończonej zabawie, przedstawia sobą widok dosłownie jak po przejściu trąby powietrznej. Każdy, kto ma w domu dziecko, doskonale wie, jak niewiele czasu potrzeba, aby uporządkowana przestrzeń, zamieniła się w bezładną plątaninę zabawek. I niestety, sprzątanie tego bałaganu nie jest łatwe ani dla dziecka, ani dla rodzica. Odłożenie wszystkich zabawek na swoje miejsce jest czasochłonne i maluch zrobi wszystko, byleby tego uniknąć – włączając w to awantury, płacz i „nagłe osłabienie”, które dziwnie mija, kiedy rodzic cały ten bałagan ogarnie. Możemy jednak ułatwić dziecku sprzątanie, do czego doskonale nadają się skrzynie na zabawki, specjalne pojemniki i organizery. W ten sposób nauczymy dzieci porządku i odpowiedzialności w stosunkowo łatwy sposób.

skrzynie na zabawki

Pojemniki na zabawki i organizery

Dostępne na rynku pojemniki na zabawki i organizery, to niezwykle bogata oferta produktów, które różnią się pomiędzy sobą wielkością oraz designem. Są one nie tylko praktyczne, ale świetnie się prezentują. Ich największą zaletą jest jednak to, że można umieścić w takiej skrzyni czy pojemniku zabawki o różnych gabarytach. Co istotne, wystarczy je tylko wrzucić do środka, a następnie przykryć wiekiem i już mamy porządek. Drugą ważną zaletą jest to, że schowane w skrzyni zabawki się nie kurzą, co jest zarówno zdrowe dla dziecka, jak i funkcjonalne dla rodziców.

Drewniane skrzynie na zabawki z unoszonym wiekiem

Ciekawą propozycją są skrzynie na zabawki drewniane z unoszonym wiekiem. Solidne skrzynie z drewna wyposażone w wieko można wykorzystywać nie tylko do przechowywania zabawek, ale także jako wygodne siedzisko np. przy stoliku czy dziecięcym biurku. Taka skrzynia sama w sobie stanowi niezwykle ciekawy element wyposażenia pokoju dziecięcego. Jeśli chcemy jeszcze bardziej ułatwić maluchom sprzątanie, warto zdecydować się na skrzynie z wiekiem montowanym na siłownikach, które po otwarciu pokrywy, utrzymują ją u góry. Taka konstrukcja jest wygodna i praktyczna. Dziecko nie musi ściągać wieka ze skrzyni lub go podtrzymywać, a jak wiadomo, im coś jest prostsze, tym dzieci chętniej to wykonują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *